•     01 Haziran 2023

 • Ümit Özdağ Faktörü Son Anda Neleri Değiştirdi?

  halktv.com.tr

  Muhalefet, cumhurbaşkanı seçiminin 28 Mayıs’taki ikinci turundan sadece birkaç gün önce, Erdoğan ve partisi AKP’nin kriz, yolsuzluk ve yoksulluk üreten otoriter iktidarına karşı, Türkiye tarihinin en geniş ve çeşitliliği en zengin seçim ittifakını oluşturmayı başardı.
  Önce çarşamba günü Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ikinci turda Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu deste...

  İkinci Turun Üç Bilmecesi

  halktv.com.tr

  Bugün 24 Mayıs Çarşamba, cumhurbaşkanı seçiminin 28 Mayıs’taki ikinci turuna sadece dört gün var... İnsan hayatına göre çok kısa, Türkiye’deki siyasetin çıldırmış ritmine göre yeterince uzun bir süre. Bakalım Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu bu kalan dört günde, 28 Mayıs’ın Türkiye’nin kaderinin oylanacağı bir referandum olduğu gerçeğini zihinlere nakşederek, gidişattan r...

 • İstanbul’u Kaybeden Başka Neleri Kaybeder?

  medyascope.tv

  İktidar yargısal yığınağını yapmış, İstanbul’u düşürmek için alesta bekliyor.
  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na siyaset yasağı getiren 14 Aralık 2022 tarihli mahkûmiyet kararı, uygulamaya konulmak için istinaf (bölge adliye mahkemesi) ve Yargıtay’ın onamasını gerektiriyor sadece.
  Kritik eşik, cumhurbaşkanı seçiminin 28 Mayıs’taki ikinci turu...
  Erdoğan bu seçimi kaybederse, yargıd...

  Korkutma Sırası Şimdi Muhalefette

  halktv.com.tr

  İktidar cumhurbaşkanlığı seçimini birinci turda kaybetmekten çok korkuyordu.
  Korkmasa, “cumhurbaşkanlığı kabinesi”nin üyelerini illerin birinci sıralarından milletvekili adayı göstermezdi.
  Kimine göre Erdoğan bakanlarını, seçim kampanyasını popülerlikleriyle desteklesinler diye aday yapmıştı...
  Ama bakanların adaylığı AKP’nin yüzde 7 oy kaybetmesini önleyemedi.
  Erdoğan ...

 • Yeni Erzurumlar Olmaması İçin İlk Turda Bitmeli

  halktv.com.tr

  İktidarın gazetesi Yeni Şafak’ın internet sitesine 8 Mayıs Pazartesi gecesi 23.14’te konulan haberin başlığında, “Erzurum’daki provokasyonda FETÖ izi: Taş atan istihbaratçı çıktı” yazıyordu.
  7 Mayıs’ta Ekrem İmamoğlu’nun mitingine karşı düzenlenen taşlı saldırıya katılanlardan birinin kimliği Yeni Şafak’a göre, “Türkiye’nin nasıl karanlık bir provokasyonla karşı karşıya olduğunu gözler önün...

  Ey Reisçi! Değişimden değil değişmemekten kork

  halktv.com.tr

  Ey Reisçi!
  Değişimden değil değişmemekten kork

  Türkiye bir hafta sonra tarihi bir karar verecek; kaderinin seçimini yapacak.
  Cumhuriyet tarihinde önemsiz, sıradan seçim yaşamadık hiç; hepsi önemliydi ama 14 Mayıs 2023 seçimleri, bugüne dek yaptığımız seçimlerin hepsinden çok daha fazla önemlidir.
  “Yaptığımız seçimler” derken iki a...

 • İktidar Milli İradeye Karşı Psikolojik Savaş Açtı

  halktv.com.tr

  İktidar, hepi topu 12 gün sonra 14 Mayıs’ta Meclis’te çoğunluğu yitirip cumhurbaşkanlığını da kaybedebileceğini, seçim ikinci tura kalırsa daha büyük farkla yenileceğini gördüğü için, kendisini demokratik yollardan göndermeye hazırlanan milli iradeye karşı marazi bir psikolojik savaş açtı, çıldırmış gibi yumruklarıyla havayı dövüyor.
  14 Mayıs seçimlerine “si...

  14 Mayıs’a da “Darbe” Dediler, Çünkü Kaybediyorlar

  halktv.com.tr

  İktidarın meşhur “ver imamı al papazı” siyasetini unutmadık değil mi?
  Hani iktidar, Fethullah Gülen’in ABD’den Türkiye’ye iadesini sağlamak için İzmir’de yaşayan Amerikalı rahip Andrew Brunson’ı hapse koymuş, adeta bir rehine gibi tutulan Brunson’ın uzayan neticesiz mahpusluğu aradan iki yıl geçtikten sonra Trump yönetimi ve Ankara arasında bir krizin patlak vermesine yol açmıştı...
  ...

 • İktidarın Son Gürlüğü

  halktv.com.tr

  Ben gün saymadan bekliyorum.
  Beklerken, Fehmi Bey’in bundan 13 yıl önce, 9 Ocak 2010’da Yeni Şafak’ta neşrolunan makalesini hatırlıyorum. Başlığı, “Beklemesi bile heyecanlı” idi. Ne yalan söyleyeyim, esaslı başlıktı.
  Ben de onun 13 yıl önce yaptığı gibi heyecanla bekliyorum.
  Neyi mi?
  Eşikteki büyük değişimi...
  Bir uğurlama yazısıydı Fehmi Bey’inki.
  “Eski r...

  Kılıçdaroğlu, “Alevi.” Videosuyla Ne Yapmak İstiyor?

  halktv.com.tr

  CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Alevi.” başlıklı videosu bu yazıyı yazdığım sırada 95 milyon 400 bin kişi tarafından izlenmişti. Bu bir Türkiye rekoru mudur bilemem ama Kılıçdaroğlu’nun “Alevi videosu” müthiş bir skor elde ederek, dünya çapında bir “hit”e dönüşmüş bulunuyor. Demek ki ilgi ve merak uyandırmakta çok başarılı olmuş.
  Se...