•     30 Mayıs 2020

Yorum – Kadri Gürsel (27): Türkiye neden seçim tartışıyor?

medyascope.tv | 21 Mayıs 2020


Yayına hazırlayan: Tania Taşçıoğlu Baykal 

Betül Başak: Medyascope’tan herkese merhaba. Bugün “Yorum Kadri Gürsel’’ ile yine birlikteyiz. Hoş geldiniz Kadri Gürsel.
Kadri Gürsel: Hoş bulduk Betül Başak.

Başak: Bugün konumuz, bir süredir gündemimizde olan ‘’erken seçim, baskın seçim olur mu?’’ tartışmaları. Kısa bir süredir de siyasiler bunu dillendirmeye de başladı; Devlet Bahçeli açıklama yaptı, İYİ Parti’den, Gelecek Partisi’nden açıklamalar yapıldı. Yanılmıyorsam, siz 2019’da bir yazınızda şöyle bir şey söylemiştiniz: “Eğer AK Parti 2020’de erken seçim yapmazsa, daha sonrasında tek başına iktidar olma şansı olamaz.” Bugün geldiğimiz nokta, ekonomik kriz 2019’a göre daha derin, üstelik de beklenmeyen bir koronavirüs salgını var. Bu durumda hâlâ aynı şeyleri ..

Koronaya karşı “Ayasofya” kartı

al-monitor.com | 20 Mayıs 2020
Okumak için linki tıklayınız..

Türkiye’de darbe mi olacak gerçekten?

al-monitor.com | 13 Mayıs 2020


Okumak için linki tıklayınız..

Yorum: Kadri Gürsel (26) – İktidarın darbe psikozu

medyascope.tv | 12 Mayıs 2020


Yayına hazırlayan: Tania Taşçıoğlu Baykal

Betül Başak: Medyascope’tan herkese merhaba.Uzun bir aradan sonra ‘’Yorum Kadri Gürsel’’de tekrar birlikteyiz. Hoş geldiniz Kadri Gürsel.
Kadri Gürsel: Hoş bulduk Betül Başak. Umarım, görüşmeyeli iyisindir.

Başak: İyiyim. Umarım siz de iyisinizdir.
Gürsel: Gayet iyiyim.

Başak: Bu süreçte, Koronavirüs dışında konuştuğumuz bir gündemimiz daha oldu: Darbe söylentileri. Aslında Şubat ayından beri konuşuyoruz bunu; RAND Corporation raporları çıktı. Sonra birileri bir şeyler söyledi; yine bir söylentiler ortaya çıktı. O dönem, yazdığınız bir yazıda şunları söylemiştiniz: İk..